Magyarrá alakítható külföldi diákhitellel csábítaná haza a kormány a külföldön élő magyar diplomásokat
10 millió forintig előtörlesztenék a külföldi hiteltartozást.
10 millió forintig előtörlesztenék a külföldi hiteltartozást.
Nem fest reményteli képet a munkaerőpiac jövőjéről a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) előrejelzése.
A tapasztalat és a jártasság hiánya miatt a diákok kiszolgáltatottabbak a munka világában, mint a felnőttek, ezért a Nemzetgazdasági Minisztérium egy diákmunkára vonatkozó munkavédelmi és munkaügyi tájékoztatót tett közzé a honlapján. Kigyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Mindössze egy hétvégét kaptak arra, hogy összeszedjék, veszély esetén mennyi alapvető élelmiszert, gyógyszert, vagy épp haditechnikai eszközt igényelnének.
Nem árulja el a Nemzetgazdasági Minisztérium, hány pedagógus hiányzik a szakképző iskolákból.
"Hallottam a háttéranyagról, de nem láttam, kismillió ilyen tanulmány készül, az újságok meg mindenfélét írnak" - mondta az államtitkár az atv.hu-nak.
Menekülnek az emberek a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivataltól?
A tanárok nem tudják, miről kéne titkot tartaniuk, pedig büntethetők lennének, ha megszegik.
A főváros IX. kerületében lévő egyik iskola sportcsarnokában épp továbbtanulási börzét tartanak.
A szakképzési és felnőttképzési centrumok is a kormány bejelentésekor hallottak először arról, hogy ingyenes tanfolyamokat kell szervezniük a kis- és középvállalkozások vezetői számára. Nem is tudtam mit kezdeni a jelentkezőkkel.
Új, bárki számára elérhető, ingyenes, 300 órás nyelvtanulási lehetőség indul most szeptemberben, a jelentkezők esti tagozaton tanulnak majd - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára az M1-en.
Az NGM-nek az sem számít, ha mindenki támogatja az adott pályázót, a CKP szerint a kockás ing az oka.
A hiányszakmák legfrissebb listája.
Tanárok, diákok és szülők is kiálltak az indok nélkül elutasított volt helyettes mellett. Szerintük politikai döntés született.
A Nemzetgazdasági Minisztérium nem nevezte ki az Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép-, Szakiskola és Kollégium új vezetőjét, hiába volt egyedüli érvényes pályázó, és hiába élvezi a tanári kar támogatását.
Gimnáziumi és általános iskola osztályokkal is rendelkező iskolákat soroltak át a Nemzetgazdasági Minisztérium alá tartozó szakképzési centrumokhoz már júliustól. A 11 érintett suli közül van, ahol a gyerekek mindössze negyede jár szakképzésre. Az igazgatók sem tudták megmondani, mi lesz így az iskolákkal, mivel a rendelet kihirdetése előtt nem sokkal értesítették őket.
Bár eddig nem látták bele a szövegbe azt, amit az alapítványi iskolák vezetői, most állítólag mégis inkább kihagynák a törvényből a kérdéses részt.
Attól tartanak a szakképző magániskolák, hogy a következő tanévre sokaknak az épületüket és a felszerelésüket is az államnak kellene ingyen beszolgáltatni. Varga Mihály, a szakképzésért felelős NGM minisztere erre nem adott egyértelmű választ, de jelzés értékűen üzent az iskoláknak.
Abszurd helyzeteket okozott számos szakképző iskolánál az állami fenntartóhoz való átszervezés, a Klik rengeteg szakképzéshez tartozó járulékos költséget nem fizetett ki, így viszont egyes szakképzések lényegében értelmetlenné váltak. Egy iskolában a péktanoncoknak ki kellett dobniuk a kenyértésztát, mert nem működhetett a kemence és a hűtő, ráadásul így értékesíteni sem tudták a kész terméket.
Előbb a győri Krúdy Gyula középiskoláról, később pedig a váci Boronkay Györgyről derült ki, hogy az új üzemeltető, a Nemzetgazdasági Minisztérium megszüntetné a gimnáziumi képzést. Ez teljesen logikus lépésnek tűnik a gazdasági tárcától. Nyáron ugyanis 300 szakképzőt vettek át az Emberi Erőforrások Minisztériumától – pontosabban a Klik-től -, amiből kb. 80-ban gimnáziumi osztály is van. A gimnáziumi képzés azonban nem szerepel a tárca portfóliójában. Megkerestük a közoktatási államtitkárságot, hogy megtudjuk, mi lesz a gimnáziumi osztályok sorsa. Úgy tűnik, csak az önkormányzatok segíthetnek.